.com
EgeMacc
Ege Üniversitesi Biyomühendislik
EGE ÜNİVERSİTESİ MİKROALG KÜLTÜR KOLEKSİYONU
Konferanslar
2. Alg Teknolojisi Sempozyumu
24/05/2016
Görüntülenme Sayısı: 1 Yazdır Gönder (E-mail) Kaydet (Pdf)
2. Alg Teknolojileri Sempozyumu

Ulusal Alg Teknolojisi Sempozyumu'nun 2.'sini düzenleyecek olmanın gurur ve sevincini taşımakla birlikte, öncelikle siz değerli meslekdaşlarımızı İzmir-Seferihisar'da ağırlamaktan duyacağımız memnuniyetimizi paylaşmak isteriz.

Artan enerji ihtiyacına ve medikal alandaki teknolojik gelişmelere katkılarıyla ön plana çıkan algler; atık arıtımı, kozmetik, genetik çalışmalar, gıda ve yem sanayi, sürdürülebilir teknolojiler ve biyomalzemeler gibi çok çeşitli alanlarda da kullanılmaktadır. Diğer dünya ülkelerine paralel olarak ülkemizde birçok üniversite ve sanayi kurumları da alglerin bu alanlarda kullanımlarını destekleyen Ar-Ge çalışmalarına ve projelere yönelmiştir.

Bu kapsamda, alg teknolojilerinin gösterdiği gelişimi ülkemiz açısından değerlendirmek, ülkemiz ve dünyada yapılan çalışmaları değerlendirmek, bölgesel ve ülkesel önceliklerimizi dikkate alarak algal teknolojinin geleceğine yön vermek amacı ile 2. Ulusal Alg Teknolojisi Sempozyumu’nun ana teması “Dünyada ve Türkiye’de Algal Biyoteknoloji” olacaktır.

2. Ulusal Alg Teknolojileri Sempozyumu, sizlerin değerli katılımları ve yurt dışından gelecek katılımcıların da varlığı ile uluslararası katılımlı bir kongre olarak düzenlenecektir. Sempozyum, bilimsel paylaşımların yanı sıra meslektaşların birbirleri ile bir arada bulunabilmelerine ve algal teknolojileri karşılıklı olarak tartışabilmelerine olanak sağlayacak bir platforma sahip olacaktır. Özellikle genç meslektaşlarımızın ve algal teknolojilere uzun yıllar emek veren bilim insanlarının bir araya getirilmesini sağlamanın ötesinde; bilgi, birikim ve deneyimlerin paylaşımını güçlendirmek ve gelecekteki ortak projelerin hayata geçirilmesinde bir kilometre taşı olabilmek arzusundayız.

24-27 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir-Seferihisar, Euphoria Aegean Otelde yapılacak 2. Ulusal Alg Teknolojisi Sempozyumu'nda buluşmak dileklerimizle.

Organizasyon Komitesi Adına

Prof. Dr. Meltem CONK DALAY

 

 

Sempozyum Program Bilgileri İçin Tıklayınız

 

Ayrıntılı bilgi  ve  katılım  için  www.2algteknolojisisempozyumu.org adresini  ziyaret  ediniz.

 Kapat